Jak jeść mniej słodyczy? Kilka prostych sposobów
Jedzenie

Jak jeść mniej słodyczy? Kilka prostych sposobów

Słodycze są bez wątpienia jednym z największych uzależnień dla wielu osób. Oprócz ich świetnego smaku i częstej poprawy humoru spowodowanego poczuciem czekolady w ustach, te niewinne przysmaki mają jeszcze sporo wad. Najważniejszymi z nich  dodatkowe kilogramy na naszej wadze po regularnym jedzeniu ich w dużej ilości oraz fakt, że mogą przyczyniać się do powstawania różnych chorób. Istnieje wiele prostych sposobów jak pozbyć się słodyczy z naszego życia lub też jak w dużej mierze je ograniczyć.  

Zasada 1 – Eliminuj je stopniowo 

Zapewne większość z nas po zobaczeniu swojej sylwetki w lustrze lub po sprawdeniu swojej wagi, krzyknęło nigdy więcej słodyczy!” i robiło całkowity detoks odcinając się od tych przysmaków. Błąd. Jeżeli naprawdę czujemy ogromną chęć zjedzenia czegoś słodkiego, to nawet nasza silna wola okaże się za słaba. Wytrzymalibyśmy tak może ze dwa tygodnie. Warto jest więc stopniowo zmniejszać ilości z dnia na dzień. Przykładowo, jeśli do tej pory potrafiliśmy zjeść jedną czekoladę dziennie, to od jutra zjedzmy pół, aż dojdziemy do jednej kostki lub też całkowitego wymazania jej z listy naszych potrzeb.  

Jak jeść mniej słodyczy? Kilka prostych sposobów

Zasada 2 – Kupuj wersje mini 

Mając jednak otwartą czekoladę, która ma nam wystarczyć na dwa dni, istnieje duże prawdopodobieństwo, że zjemy ją od razu. Na ratunek w tym wypadku przychodzą małe wersje słodyczy, które zyskują coraz większą popularność. Zamiast batonika, możemy zakupić jego wersję zawartą w cukierku.  

Zasada 3 – Nie kupuj na zapas 

Magazynowanie słodkich produktów zazwyczaj nie kończy się dobrze. Często widząc promocję, jesteśmy w stanie kupić dwie czekolady zamiast jednej tłumacząc sobie, że druga będzie na inną okazję. Nic bardziej mylnego. Okazja, o której mowa, przyjdzie jeszcze tego samego dnia... Powiedzmy sobie szczerze. Oszczędzanie nie ma tutaj nic do rzeczy, ponieważ za jedną czekoladę w dalszym ciągu zapłacimy mniej niż za dwie.  

Jak jeść mniej słodyczy? Kilka prostych sposobów

Zasada 4 - Ćwiczenie psychiki w kwestii niejedzenia 

Często sięgając po czekoladkę, nie zastanawiamy się w ogóle co robimy. Po prostu bierzemy i jemy. Konieczna jest jednak zmiana tego nawyku. W momencie, w którym przejdzie nam przez myśl zjedzenie słodyczy, zastanówmy się czy na pewno mamy na to ochotę. Jeśli jesteśmy po prostu głodni, może lepiej pójść do lodówki i przekąsić coś zdrowego? Jeśli jemu z nudów, może lepiej pójść na spacer lub pobiegać? Dzięki tak prostym metodom psychicznym jesteśmy w stanie szybko oduczyć się jeść słodyczy wtedy, kiedy nie jest to nam naprawdę potrzebne.