Gastronomia w Krakowie - co warto zjeść będąc na wycieczce w tym mieście?
Jedzenie

Gastronomia w Krakowie - co warto zjeść będąc na wycieczce w tym mieście?

Wycieczka do Krakowa wiąże się nie tylko ze zwiedzaniem słynnych światowej klasy zabytków, które są cennymi skarbami tego miasta. Warto pamiętać także o tym, że w Krakowie możemy spróbować wielu przepysznych specjałów. Z czego zatem słynie kuchnia Krakowska? Co warto zjeść będąc w tym mieście?

Krakowskie specjały, których warto spróbować

Dla wielu turystów obowiązkowym punktem na liście wycieczki do Krakowa jest spróbowanie słynnych krakowskich specjałów. Z całą pewnością możemy zaliczyć do nich miękkie i pulchne obwarzanki krakowskie. Warto zaznaczyć, że ten tradycyjny produkt jest chronionym prawem europejskim. Wiele osób chętnie decyduje się także na skosztowanie sławnych „kremówek papieskich”. Dużą popularnością cieszy się tu również inny słodki przysmak, a mianowicie pischinger, czyli torcik z wafli przekładany masą czekoladowo-orzechową.  W wielu krakowskich cukierniach i kawiarenkach panuje wspaniała atmosfera dawnego Krakowa. Znanymi specjałami, które możemy zjeść odwiedzając stolice Małopolski, są również maczanki krakowskie. I choć jedzenie uliczne cieszy się tu dużym powodzeniem to należy zaznaczyć, że Kraków to miasto, w którym odnajdziemy także wiele świetnych restauracji, które serwują wykwintne i przepyszne dania. Warto podkreślić, że gastronomia w Krakowie jest na bardzo wysokim poziomie. Kraków co roku odwiedzają miliony osób, dlatego też, aby przyciągnąć do siebie turystów, restauratorzy dbają o to, żeby w ich lokalach były zachowane jak najwyższe standardy i międzynarodowe trendy. Do tradycyjnych potraw, na które dobrze jest się wybrać będąc w Krakowie, możemy zaliczyć między innymi kaczkę po krakowsku z kaszą i sosem grzybowo – śmietankowym, czy też tak zwane „gęsie pipki”. Wielu kucharzy do przygotowywania swoich popisowych potraw chętnie wykorzystuje również produkty lokalne takie jak np. pstrąg ojcowski czy oscypek.

Gastronomia w Krakowie - co warto zjeść będąc na wycieczce w tym mieście?

W Krakowie czeka na nas prawdziwa różnorodność smaków – warto przekonać się o tym osobiście

Oprócz lokali z miejscowymi potrawami, w Krakowie odnajdziemy także restauracje z wieloma innymi kuchniami świata. To właśnie w tym mieście czeka na nas wiele smacznych kulinarnych nowinek. Jest to idealne miejsce dla fanów nietuzinkowego jedzenia. W Krakowie funkcjonuje wiele znanych dobrych restauracji, w których zachowany jest wysoki poziom obsługi klientów. Możemy tu odnaleźć także mniejsze lokale, które mimo, że prowadzone są poza głównymi szlakami turystycznymi, zapewniają swoim gościom nie tylko wspaniałe jedzenie, ale także niepowtarzalny, urokliwy klimat.  W Krakowie możemy spróbować potraw z takich części świata jak np.: Portugalia, Japonia, Izrael, Syria czy Liban. Coś dla siebie znajdą tu zarówno osoby, które nie wyobrażają sobie obiadu bez mięsa, jak i wegetarianie i weganie. Rozmaitościami smaków możemy cieszyć się także podczas znanych krakowskich festiwali, pikników, targów i festynów. Ponadto organizowane są tu również liczne imprezy kulinarne, na których jeszcze lepiej możemy poznawać krakowską gastronomię.