Jak dobrać odpowiedni garnitur?
Moda

Jak dobrać odpowiedni garnitur?

Z pewnością każdy mężczyzna ma w swojej garderobie przynajmniej jeden elegancki garnitur. Niektórym zdarza się zakładać go częściej, innym rzadziej, a jeszcze inni ze względu na pracę mają z nim styczność na co dzień. Ważne jest jednak, aby to właśnie ubranie było idealnie dopasowane pod sylwetkę każdego z osobna, bez względu na wzrost, wagę i warunki fizyczne.  

Kilka zasad w kwestii marynarki

Budowa ciała jest ważna biorąc pod uwagę dobór garnituru, jednak istnieją pewne reguły, które obowiązują każdego.  

Po pierwsze, marynarka powinna lekko przylegać do ciała tak, aby odpowiadała profilowi sylwetki. Wszyscy dobrze wiemy, że zbyt luźna marynarka nie wygląda dobrze oraz z pewnością nie uchroni nas przed zamaskowaniem dodatkowych kilogramów. Istotna jest również dobrze dobrana długość.  

Następnie musimy pilnować długości rękawów w marynarcePowinny one się kończyć około 2cm powyżej nadgarstka oraz nie przykrywać mankietów koszuli. Górne szwy rękawa muszą zaczynać się bezpośrednio na stawie barkowym. W innym przypadku, gdy marynarka poszerza nas w barkach, może to wyglądać nieestetycznie.  

Jak dobrać odpowiedni garnitur?

Dobór spodni garniturowych 

Aktualnie panującą modą są spodnie z wąskimi nogawkami, dobrze dopasowanymi do nóg. Nie powinny być one zbyt długie, aby nie zasłaniać butów oraz zbyt krótkie, by nie uwidaczniać skarpet. Najlepiej wygląda, kiedy końcówka spodni lekko dotyka cholewki buta, równocześnie się na niej nie spierając. Z reguły w ubraniach spodnie i marynarka są kompletem, jednak coraz modniejsze staje się dobieranie spodni o lekko innym kolorze.  

Sekret dobrze dopasowanej koszuli 

Aby wystrój nie stracił uroku nawet po zdjęciu marynarki, istotny jest odpowiedni dobór koszuli. Najważniejsze jest, aby do garnituru ubierać tylko koszule z długim rękawem. Powinna być ona dopasowana do ciała, ale nie może ograniczać ruchów. Kołnierz koszuli musi wystawać spod marynarki na około 1,5cm. W zależności od krojów, możemy indywidualnie dopasować koszule względem naszej sylwetki. Jeżeli nie czujemy się dobrze w zbyt przyległych ubraniach, możemy zaopatrzyć się w koszulę kroju Regulara w przeciwnym razie typu Slim. Nie należy jednak dobierać zbyt wąskich krojów w za dużych rozmiarach.