Pierwszy wyjazd z niemowlakiem - o czym warto pamiętać?
Podróże

Pierwszy wyjazd z niemowlakiem - o czym warto pamiętać?

Niektórzy rodzice obawiają się podróży z niemowlakiem i z tego powodu rezygnują z urlopu. Należy jednak zaznaczyć, że wakacje z tak małym dzieckiem mogą być naprawdę bardzo udane. Musimy jednak pamiętać o kilku ważnych kwestiach i odpowiednio się do nich przygotować.

Pierwsza dłuższa podróż z niemowlakiem – co warto wiedzieć na ten temat?

Jeżeli zastanawiamy się, kiedy najlepiej zabrać niemowlę na pierwsze wakacje to pamiętajmy, że z reguły najbardziej spokojną podróż odbędziemy pomiędzy 3 a 7 miesiącem życia dziecka. Dlaczego? Ponieważ istniej duża szansa na to, że dziecko większość drogi po prostu prześpi. Wybierając się w podróż z niemowlakiem warto tak zorganizować wyjazd, aby wyruszyć bezpośrednio przed codzienną długą drzemką dziecka. Jeżeli zaś lubimy podróżować nocą to jak najbardziej możemy wyruszyć w taką podróż również z niemowlęciem. Wówczas z całą pewnością unikniemy upałów, ponadto na trasie ruch będzie o wiele mniejszy. Pamiętajmy jednak, aby przed takim wyjazdem dobrze się wyspać. Bezpieczeństwo jest, bowiem najważniejsze. Do samochodu ubierzmy dziecko na tak zwaną „cebulkę”. Przed wyjazdem wywietrzmy dobrze auto. Warto również zablokować tylny zamek. Należy także zaznaczyć, że niemowlę musi być przewożone w odpowiednim foteliku samochodowym, który będzie zamontowany tyłem do kierunku jazdy, najlepiej pośrodku tylnego siedzenia bądź za kierowcą.

Pierwszy wyjazd z niemowlakiem - o czym warto pamiętać?

O czym jeszcze powinniśmy pamiętać?

Wybierając się w podróż z niemowlakiem koniecznie zabierzmy ze sobą książeczkę zdrowia dziecka. Bardzo ważna jest także zawartość podręcznego bagażu. Co zatem powinniśmy w nim umieścić? Z całą pewnością do must have wyposażenia podręcznej torby podczas wyjazdów z tak małym dzieckiem należą chusteczki nawilżone i ręczniki papierowe. Nie zapomnijmy również o podkładzie do przewijania, pieluszkach, przegotowanej wodzie w butelce, kremach ochronnych, kocyku, grzechotkach, gryzaczkach czy ubrankach na zmianę. Warto także zabrać ze sobą syrop przeciwgorączkowy dla najmłodszych dzieci. Jeżeli dziecko spożywa już inne pokarmy niż mleko to do podręcznego bagażu spakujmy również jego prowiant. Należy także zaznaczyć, że postoje warto robić mniej więcej co 2 godzin. Jest to dobry czas na ewentualną zmianę pieluszki i nakarmienie dziecka.