Jak poprawnie wykonywać demakijaż?
Uroda

Jak poprawnie wykonywać demakijaż?

Makijaż od zawsze dodaje pewności - jest formą dbania o siebie i może być zabawnym sposobem na eksperymentowanie z różnymi wyglądami. Niezależnie od tego, czy wolisz naturalny wygląd, czy coś bardziej glam, musisz wiedzieć, jak zadbać o swoją skórę i wykonać wieczorny demakijaż. Pod koniec dnia ważne jest, aby oczyścić twarz i usunąć wszystkie ślady makijażu i brudu. To pomoże utrzymać skórę zdrową i wolną od wyprysków. Demakijaż to nie tylko płyn micelarny czy mokre chusteczki, ale także olejki, pianki do twarzy, czy balsamy. Każdy produkt stosuje się w inny sposób i ma inne właściwości. Niezależnie od tego, jaką metodę wybierzesz, pamiętaj, aby być delikatną dla skóry. Unikaj zbyt mocnego szorowania, ponieważ może to podrażnić, a nawet uszkodzić skórę. Zamiast tego nie spiesz się i wmasuj środek oczyszczający w skórę okrężnymi ruchami, aż do usunięcia całego makijażu. Spłucz letnią wodą i osusz skórę czystym ręcznikiem.

Jak wykonywać demakijaż pianką i olejkiem?

W obecnych czasach na rynku jest dostępnych wiele różnych produktów przeznaczonych do demakijażu twarzy. Niektóre są przeznaczone do konkretnych rodzajów makijażu, podczas gdy inne mogą być używane do wszystkich rodzajów. Najważniejszą rzeczą do rozważenia przy wyborze produktu jest to, jaki rodzaj skóry masz. Jeśli masz wrażliwą skórę, warto stosować produkty, które mają w swoim składzie większość naturalnych składników lub są hipoalergiczne. W przypadku wykonywania naturalnego, delikatnego makijażu, wystarczy lekka pianka do demakijażu. W dni, kiedy wykonujesz mocniejszy makijaż, np. na jakieś wyjście, warto zastosować olejki do demakijażu, które dokładnie rozpuszczą makijaż lub specjalny balsam do demakijażu. Na początku może ci być ciężko wybrać najlepszy produkt, ale warto zapytać dermatologa lub konsultanta w drogerii, co by polecił do Twojego typu skóry. Specjaliści najlepiej doradzą na ten temat.

Jak poprawnie wykonywać demakijaż?

Dlaczego zmywanie makijażu płynem micelarnym jest złe?

Płyn micelarny jest często reklamowany jako delikatny sposób usuwania makijażu, ale w rzeczywistości może być dość szorstki dla skóry. Powodem tego jest fakt, że płyn micelarny zawiera środki powierzchniowo czynne, których zadaniem jest rozbijanie olejów i zanieczyszczeń. Jednak te środki powierzchniowo czynne mogą również pozbawiać skórę naturalnych olejków, które ją chronią, pozostawiając uczucie suchości i podrażnienia. Z tego powodu zaleca się wykonywanie demakijażu płynem micelarnym jedynie na oczach, gdzie produkty są trudniejsze do zmycia. Po użyciu płynu do demakijażu skórę należy przemyć dodatkowo czystą wodą.