Najpopularniejsze szlaki turystyczne w Polsce
Podróże

Najpopularniejsze szlaki turystyczne w Polsce

Turystyka górska w Polsce cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem przede wszystkim ze względu na ilość terenu, który jest dostępny między granicami naszego kraju. Pasma górskie ciągną się niemal przez całe południe Polski, dzięki czemu o każdej porze roku zjeżdżają się tam tłumy osób głodnych odkrywania pięknych terenów.  

Orla Perć 

To zdecydowanie najpopularniejszy, ale również najbardziej niebezpieczny szlak w Polsce. Usytuowany jest on u podnóży Tatr Wysokich i aby przystąpić do jego przejścia, należy się wcześniej odpowiednio przygotować. Jego długość to nieco ponad cztery kilometry, lecz jest on tak stromy, że aby go przejść potrzeba około ośmiu godzin. Ze względów bezpieczeństwa dozwolone jest przechodzenie go tylko w jednym kierunku od Zawrat, aż do Koziego Wierchu. 

Najpopularniejsze szlaki turystyczne w Polsce

Szlak Janosikowy 

W celu zobaczenia malowniczych krajobrazów, warto jest wybrać się w Pieniny. Istnieje tam tak zwany szlak janosikowy, który występuje pomiędzy dwiema najpopularniejszymi w tamtym miejscu skałkami o nazwach Sokolica i Trzy Korony. Poziom trudności nie jest zbytnio wysoki, jednak czas przejścia tego szlaku wynosi około sześciu godzin. Po zejściu z Trzech Koron możemy wrócić do miejscowości Szczawnica za pomocą Gondoli, prowadzącej nas przez malowniczą rzekę Dunajec. 

Pojezierze tatrzańskie 

Ilość stawów i jezior w Tatrach wcale nie ogranicza się tylko do Morskiego Oka, a swoją liczbą przekracza dwieście (w Polsce czterdzieści). Istnieje bowiem szlak, który poprzez jego przejście umożliwia zobaczenie większości z nich. Począwszy od Morskiego Oka, zmierzamy dalej w kierunku Doliny Pięciu Stawów, by następnie dojść do największego ich skupiska w Dolinie Gąsienicowej. 

Szlak Nadmorski 

Dla spragnionych większej ilości wody stworzony został popularny Szlak Nadmorski. Jego długość to niemal 377km i ciągnie się od granicy polsko-niemieckiej, aż do samego Żarnowca. Szlak ten z uwagi na jego długość, oferuje również sporą masę atrakcji takich jak najwyższa polska latarnia morska w Świnoujściu, czy Fort Gerharda. Prowadzi on nie tylko brzegiem wzdłuż morza, ale i przez swego rodzaju lasy czy też boczne drogi.