Jak się ubrać na rozmowę o pracę?
Moda

Jak się ubrać na rozmowę o pracę?

Rozmowa kwalifikacyjna to niezwykle stresujący moment w życiu. Dużą wagę przykłada się nie tylko do samej rozmowy, jak i stroju w jakim się na nie udajemy. Najczęściej rozmowa ta kojarzy nam się z elegancką stylizacją w stonowanych kolorach. Warto wiedzieć dokładnie jak się ubrać, tak, by zyskać przewagę nad innymi osobami, równocześnie starających się o tą samą pracę.

Kluczowe zasady dotyczące ubioru na rozmowę kwalifikacyjną

Mimo, iż w trakcie rozmowy kwalifikacyjnej największe znaczenie odgrywają kompetencje oraz posiadane umiejętności to jednak strój osoby ubiegającej się o pracę jest również istotny. Wynika to z tego, że przecież pierwsze wrażenie budowane jest na tych zewnętrznych cechach. Stąd należy dużą uwagę przykuć do wyboru odpowiedniego stroju. Mówi się, że lepiej wyglądać zbyt elegancko, niż bardziej na luzie. Pierwsza ocena rekrutera pada już w pierwszej minucie. O odpowiednim ubiorze powinno się myśleć również w kontekście CV i umieszczanego w nim własnego zdjęcia. Musi być ono jak najbardziej profesjonalne.

Jak się ubrać na rozmowę o pracę?

Strój dla kobiet na rozmowę o pracę

Na początku należy wyjść od tego o jakie stanowisko się staramy. Druga kwestia to rozeznanie w sprawie panującej kultury firmy. Starając się o pracę w korporacji stawiać trzeba na styl biznesowy. Składać się może z kostiumu, czyli marynarki i spodni wykonanych z jednolitego materiału. Może to być również garsonka, czyli spódnica i marynarka z tego samego materiału. Strój biznesowy to także koszula i klasyczne spodnie czy też spódnica. Uwagę trzeba przykuć również do butów. Muszą być eleganckie, zakrywać palce u stóp oraz być na średnim obcasie.

Stylizacja na rozmowę kwalifikacyjną dla mężczyzn

Najlepszym strojem dla mężczyzn jest garnitur. Nic tak nie wygląda profesjonalnie jak klasyczny, dobrze skrojony garnitur. Mężczyźni powinni pamiętać, że w pozycji stojącej marynarka powinna być zapięta na jeden guzik. Można ją rozpiąć jedynie w pozycji siedzącej. Najlepiej postawić na białą koszulę, jednak trzeba zadbać, by nie była zbyt duża, ani zbyt obcisła.