Gdzie udać się na wakacje w Polsce?
Podróże

Gdzie udać się na wakacje w Polsce?

Polska jest bardzo różnorodnym krajem pod kątem turystycznym. Oferuje zarówno nadmorskie klimaty, jak i te górskie, posiadając piękne jeziora, różne zakątki na łonie natury. To także idealne miejsce dla osób, lubiących pęd miasta, gdyż aglomeracji miejskich w Polsce również nie brakuje. Odnajdą się tutaj zarówno rodziny, jak i pary czy grupy znajomych. Gdzie zatem udać się na wymarzone wczasy w kraju?

Wakacje nad Morzem Bałtyckim

Dla wielu osób nieodłącznym elementem wakacji jest morze, na szczęście w naszym kraju go nie brakuje. Co więcej Bałtyckie plaże uznawane są za te wyjątkowe, z drobnym pisakiem, wydmami oraz wyjątkową długością i szerokością. Województwo pomorskie jest niezwykle atrakcyjne turystycznie. Całe rodziny z pewnością uraczone będą wczasami w Kołobrzegu, Gdańsku czy Świnoujściu. W wielu nadmorskich miejscowościach znajdują się przeróżne uzdrowiska, strefa spa czy liczne muzea i zabytki. Warte odwiedzenia z pewnością są Jarosławiec, Łeba, Ustronie Morskie, Sarbinowo, Darłowo, Grzybowo, czy Krynica Morska. Z kolei Półwysep Helski znany jest z pięknych plaż. Miłośnicy sportów wodnych najlepiej odnajdą się na Wybrzeżu Słowińskim.

Gdzie udać się na wakacje w Polsce?

Wypoczynek w górach

Południe Polski to miejsce zdominowane przez góry. Najbardziej okazałe są polskie Tatry. Urlop w Zakopanem czy Białce Tatrzańskiej z pewnością zadowoli miłośników gór. Dużym zainteresowaniem cieszą się również Sudety z pięknym Karpaczem czy Szklarską Porębą. Dla ludzi, lubiących dzicz natury i wolność od ludzi z pewnością postawią na Bieszczady, które zapewnią wymarzony wypoczynek.

Relaks na Mazurach

Polska to nie tylko morze i góry, to także Warmia i Mazury, który jest terenem z wieloma jeziorami. To miejsce dedykowane jest szczególnie fanom żeglowania, kajaków, nart wodnych, windsurfingu czy też innych sportów wodnych. Mazury to także miejsce z niezwykle bogatą historią. Najbardziej popularnym miejscem na Mazurach jest Giżycko, będące polską stolicą żeglarstwa. Fani muzyki country z pewnością dobrze poczują się w Mrągowie.