Mieszkanie w stylu loft
Mieszkanie

Mieszkanie w stylu loft

Urządzanie mieszkań wiąże się najczęściej z nieopisaną ekscytacją i radością. Dobieranie dodatków uświetniających każde pomieszczenie jest świetną przygodą i umożliwia spełnienie swoich marzeń w tym zakresie. Bardzo modny w ostatnim czasie stał się tak zwany styl industrialny. W tym kontekście warto byłoby znaleźć kilka aranżacji w stylu loftowym.

Mieszkanie w stylu loft

Czym charakteryzuje się styl industrialny?

Lofty są pomieszczeniami urządzonym w surowym stylu. Swoim wyglądem przypominają nieco wnętrza magazynów przemysłowych. Głównym założeniem w tym przypadku jest pozostawienie możliwie największej wolnej przestrzeni. W zasadzie jest to możliwe zarówno w domach jednorodzinnych, jak i mieszkaniach w blokach, czy kamienicach. Najlepiej sprawdzą się elementy w jasnych kolorach, które jeszcze bardziej podkreślą surowy styl wnętrz. Mile widziane są dodatki szklane i metalowe, przydadzą się ponadto te w wersji naturalnej – na przykład drewniane. Pomieszczenia w postaci loftów mają być otwartymi przestrzeniami. Optycznie mogą je zagwarantować na przykład liczne przeszklenia. Często urządza się za nimi aneksy sypialniane, co sprawdzi się choćby w mieszkaniach.

Poszukiwanie inspiracji industrialnych

Poszukując inspiracji do urządzania loftów warto wspomóc się poradami od sprzedawców lub po prostu przejrzeć strony internetowe. Znane sieci hipermarketów prowadzą na stronach sklepów blogi, w których znajduje się całe mnóstwo porad w zakresie urządzania wnętrz. Pomieszczenie loftowe idealnie nadaje się do urządzenia miejsca wykonywania pracy zawodowej. Zwłaszcza obecnie, kiedy stawia się na home office. Oczywiście chcąc się wyróżnić, można rozejrzeć się za niekonwencjonalnymi dodatkami wykonanymi z części samochodowych, czy innych pojazdów. Styl retro także będzie odpowiedni, więc swoje kroki warto skierować do sklepów z antykami. Często sprzedawane są tam prawdziwe perełki. Mogą zyskać nowe życie w mieszkaniu industrialnym, gdzie stawia się na nieoczywiste rozwiązania wnętrzarskie i dekoracyjne. W ten sposób podkreślany jest wyjątkowy styl takich wnętrz.