Właściwości kosmetyków różanych
Uroda

Właściwości kosmetyków różanych

Róża uznawana jest za najpiękniejszy kwiat na świecie. Wykorzystywana przez wielu poetów i artystów w swych utworach. Oprócz walorów prezencyjnych i zapachowych wyróżnia się również właściwościami zdrowotnymi. Doskonale koi nerwy i poprawia wygląd skóry. Jakie zatem cechy posiadają kosmetyki różane oraz dlaczego warto je stosować?

Róża i jej zastosowanie w kosmetologii

Róża nie bez przyczyny okrzyknięta została najpiękniejszym i najbardziej romantycznym kwiatem. Ujmuje nas nie tylko wyglądem, ale i zapachem. Ponadto posiada właściwości, które wykorzystywane są w kosmetyce. Róża wpływa na dłuższe zachowanie młodości i witalność cery. Chyba każdy z nas choć raz miał do czynienia z kosmetykami z dodatkiem różanego aromatu. Kosmetyki te wytwarza się z płatków lub owoców róży, które trafiają do perfum, kremów czy też różnych olejków.

Olejek różany

Najbardziej powszechnym kosmetykiem z użyciem róży jest olejek różany. Najbardziej wartościowe olejki pochodzą z Bułgarii, gdyż tam produkowane są na największą skalę. Wśród producentów różanych kosmetyków znajdują się także takie kraje jak Francja, Egipt, Algieria i Turcja oraz Iran. By uchwycić największy aromat róż, ich zbiory odbywają się tylko o świcie. Swe zastosowanie znajduje w aromaterapii. Doskonale koi nerwy i redukuje stres. Dodawany do kąpieli ma działanie terapeutyczne i kojące. Dodatkowo ma zbawienny wpływ na skórę. Jest idealny dla szarej i zmęczonej skóry – nadaje jej piękny kolor i eliminuje wszelkie zaczerwienia, powstające w momencie rozszerzenia naczynek krwionośnych. Olejek różany zaliczany jest do najmniej alergizujących olejków eterycznych.

Właściwości kosmetyków różanych

Krem z owoców róż

Owoce róży cechuje duże bogactwo witamin E i C. Zawarte w kremach doskonale nadają się do suchej skóry, powodując odpowiednie nawilżenie i wygładzenie. Są zalecane kobietom w starszym wieku, gdyż wygładzają zmarszczki i przywracają jędrność skóry. By pozbyć się objawów zmęczenia czy nieprzespanej nocy wystarczy połączyć olejek różany z kremem i położyć na opuchliznę pod oczami. Efekt gwarantowany.

Woda różana

Na półkach sklepowych natknąć się można również na wodę różaną. Tworzy się ją w trakcie procesu destylacji płatków. Często występuje w tandemie z kosmetykami, wpływającymi na oczyszczenie skóry. Woda ta jest bogactwem bioflawonoidów takich jak np. kwarcyna czy lotne olejki eteryczne, które działają kojąco i przeciwzapalnie. Stanowi idealną alternatywę dla toników, ponieważ łatwo i delikatnie czyści skórę twarzy. Osoby zmagające się z zapaleniem spojówek powinny zrobić okład z wody różanej na zmęczone oczy.

Cenny składnik kosmetyków dla cery tłustej i trądzikowej

Róża występująca w kosmetykach dedykowanych do pielęgnacji cery tłustej i trądzikowej redukują wszelkie powstałe zmiany. Jest to możliwe dzięki hydroksykwasom, które występują w owocach dzikiej róży. Kosmetyki te poprawiają stan skóry, zapobiegają pogrubieniu warstwy rogowej naskórka i powstawaniu zaskórników.

Partnerem tekstu są https://www.rozeogrodowe.pl.