Jak zabezpieczyć skórę przed zimową imprezą plenerowa?
Uroda

Jak zabezpieczyć skórę przed zimową imprezą plenerowa?

Zima to czas, w którym szczególnie powinniśmy dbać o swoją skórę. Mróz i wiatr mogą, bowiem bardzo niekorzystnie wpłynąć na jej kondycje. Powinniśmy o tym pamiętać zwłaszcza wtedy, kiedy wybieramy się na dłuższą zimową imprezę plenerową. Jak więc skutecznie zabezpieczyć swoją skórę przed zimnem?

Zimowa impreza plenerowa, w której chętnie uczestniczy wiele osób.

W okresie zimowym organizowane są różnego rodzaju imprezy plenerowe, jedną z nich jest np. sylwester w Krakowie na rynku. Tego typu wydarzenie przyciąga bardzo wiele osób, jeżeli i my się na nie wybieramy pamiętajmy, aby się do niego odpowiednio przygotować. Priorytetowo potraktujmy zwłaszcza swoją skórę, pomoże nam to uniknąć wielu problemów dermatologicznych. Na plenerowym sylwestrze w Krakowie można bawić się naprawdę wspaniale. Jest to, bowiem bardzo popularne wydarzenie, na którym nie brakuje atrakcji. Nic, więc dziwnego, że na sylwester w Krakowie na rynku przychodzi tak wiele osób. Warto zaznaczyć, że są to nie tylko mieszkańcy Krakowa i pobliskich okolic, ale także turyści, którzy w tym czasie odwiedzili to piękne miasto. Dobrze byłoby, więc gdyby wszyscy uczestnicy tego wydarzenia nie zapomnieli o najważniejszych zasadach dbania o skórę w okresie zimowym.

Jak zabezpieczyć skórę przed zimową imprezą plenerowa?

Najważniejsze zasady dbania o skórę w okresie zimowym – o czym warto pamiętać przed wyjściem na sylwester w Krakowie na rynku?

Bardzo istotna jest przede wszystkim ochrona twarzy. Skóra na twarzy jest wyjątkowo wrażliwa na niekorzystne warunki pogodowe, dlatego też koniecznie należy zabezpieczyć ją kremem. Jaki krem warto wybrać? W okresie zimowym bardzo dobrze sprawdzają się zwłaszcza kremy tłuste i półtłuste. Zwróćmy uwagę na to, aby wybierać takie kremy, które posiadają w swoim składzie takie substancje jak: oleje mineralne, oleje silikonowe oraz woski. Tego typu kosmetyki tworzą na powierzchni skóry skuteczną barierę zabezpieczająca przed utratą wody. Kremy powinniśmy dobierać do naszego typu cery. Dobrym wyborem są zwłaszcza te nieperfumowane i hipoalergiczne. Pamiętajmy, aby krem nałożyć, na co najmniej 15 minut przed opuszczeniem domu, wówczas będzie mógł się on prawidłowo wchłonąć. Zimą należy także zadbać o właściwą pielęgnację ust. Do ust stosujmy pomadkę ochronną, dzięki temu odpowiednio je natłuścimy i zabezpieczymy przed pękaniem i wysychaniem. Przed wyjściem z domu na zimową imprezę plenerową nie zapomnijmy założyć rękawiczek i czapki. Dłonie oraz uszy to obszary, które są szczególnie narażone na odmrożenia. A spędzenie kilku godzin na zimnie bez tego typu elementów garderoby może się do tego przyczynić. Ponadto skórę dłoni dobrze jest posmarować wcześniej kremem nawilżającym. W dzisiejszych czasach możemy na szczęście nabyć bardzo modne i stylowe dodatki zimowe, dlatego też rękawiczki i czapka mogą okazać się nie tylko zabezpieczeniem skóry przed zimnem i mrozem, ale także doskonałą ozdobą plenerowej imprezy sylwestrowej. Miejmy to na uwadze, dzięki temu Nowy Rok będziemy mogli powitać w dobrym nastroju i jednocześnie w dobrym zdrowiu.