Jaką metodę wybielania zębów warto wybrać?
Uroda

Jaką metodę wybielania zębów warto wybrać?

W dzisiejszych czasach wiele osób przykłada dużą wagę do dbania o higienę jamy ustnej. Bardzo istotne jest, aby nasze zęby były zdrowe, ale pamiętajmy również o tym, że aby nasz uśmiech mógł być naprawdę zachwycający nasze zęby powinny posiadać także odpowiedni odcień. Nic, więc dziwnego, że obecnie tak wielu pacjentów oprócz standardowych usług dentystycznych zainteresowanych jest także możliwością skorzystania z profesjonalnego wybielania zębów. Jakie zatem metody wybielania zębów warto wziąć pod uwagę?

Wybielanie zębów za pomocą lampy Beyond

Jeżeli zależy nam na naprawdę spektakularnym rezultacie wybielenia, a ponadto liczy się dla nas szybki efekt to zdecydowanie powinniśmy rozważyć zabieg wybielania zębów przy zastosowaniu lamy Beyond. W tym przypadku mamy, bowiem do czynienia z naprawdę skutecznym i natychmiastowym wybieleniem zębów. Co ważne nasze zęby zachowają swój piękny odcień nawet przez okres 3 lat. W zabiegu tym, który trwa nie więcej niż godzinę stosuje się wybielającą lampę Beyond za pomocą, której naświetla się specjalistyczny żel nałożony na zęby. Jest to bezpieczny zabieg, pozbawiony szkodliwego promieniowania. Z reguły wykonuje się go ze znieczuleniem po to, aby w trakcie wybielania pacjent nie odczuwał nadwrażliwości zębów. Takie natychmiastowe wybielanie zębów kraków oferuje nam np. placówka medyczna Indexmedica.

Jaką metodę wybielania zębów warto wybrać?

Wybielanie zębów za pomocą nakładek

Wśród nowoczesnych i popularnych metod wybielania zębów możemy wyróżnić także wybielanie zębów za pomocą nakładek. Do wyboru mamy nakładki jednorazowe i nakładki, które możemy wykorzystać do ponownego wybielania. Czym zatem charakteryzują się takie metody wybielania? Jakie są ich zalety i wady? Jednorazowe nakładki Opalescence TresWhite to metoda wybielania, która wyróżnia się stosunkowo niskim kosztem. Metoda ta polega na samodzielnym nałożeniu specjalnych jednorazowych łyżek, które napełnione są preparatem wybielającym. Nakładki te dopasowują się do kształtu łuku zębowego. Należy nosić je przez okres około 10 dni od 30 do 60 minut dziennie. Takie wybielanie jest bezpieczne i proste, jednak daje słabszy efekt. Rezultat wybielania utrzymuje się, bowiem maksymalnie 2 lat. Jeżeli zaś chcielibyśmy skorzystać z nakładek, które można wykorzystać ponownie w przyszłości to warto pomyśleć nad wybielaniem nakładkowym, które przeprowadza się w domu, ale nadzór i kontrole nad takim zabiegiem sprawuje dentysta. Takie nakładki przygotowane są na podstawie wycisku szczeki i żuchwy. Do wybielania za ich pomocą stosuje się specjalny żel, który można sobie później dokupić. Efekt takiego wybielania podobnie jak w przypadku nakładek jednorazowych utrzymuje się maksymalnie do 2 lat. Obecnie popularnym rozwiązaniem, które wybiera wiele osób jest połączenie wybielania zębów dwoma różnymi metodami. Takie wybielanie łączone polega na tym, że w pierwszej kolejności stosuje się wybielanie natychmiastowe przy wykorzystaniu lamy Beyond, a następnie w celu przypomnienia wybielanie nakładkowe. Pamiętajmy, że dzięki profesjonalnemu wybielaniu nasz uśmiech może być naprawdę olśniewający.