Jak pielęgnować suchą skórę?
Uroda

Jak pielęgnować suchą skórę?

Sucha skóra to skóra, która wymaga właściwej pielęgnacji. Musimy pamiętać zwłaszcza o tym, że takiej skóry nie należy zbyt często poddawać peelingowi, ponieważ możemy w ten sposób pogorszyć jej stan. Jakich jeszcze innych błędów warto unikać? Jak skutecznie dbać o cerę suchą?

Sucha skóra – co warto o niej wiedzieć?

Suchą skórę łatwo rozpoznać, ponieważ jest ona matowa, a w dodatku szorstka w dotyku. Niestety to niejedyne jej wady. Sucha skóra jest dość cienka i często zdarza się, że prześwitują przez nią naczynia krwionośne. Ponadto łatwo się starzeje, a po myciu jest napięta. Należy zaznaczyć, że taka skóra ściąga się, ponieważ wytwarza mniej łoju skórnego (sebum) niż go potrzebuje. Za suchą skórę w dużej mierze odpowiadają czynniki zewnętrzne np. promieniowanie UV czy też przyjmowanie pewnych leków. U niektórych osób sucha skóra może być jednak wrodzona. Mają na nią wpływ także hormony, dlatego też problemy z suchą skórą często przytrafiają się kobietom w ciąży bądź kobietom, które są w okresie menopauzy. Z suchą skórą możemy spotkać się również u osób starszych.

Jak pielęgnować suchą skórę?

W jaki sposób należy dbać o suchą skórę?

W przypadku cery suchej szczególnie dobrze sprawdzą się kosmetyki natłuszczające i nawilżające. W ciągu dnia warto stosować kremy z filtrem UV minimum 15 SPF. Pośród pożądanych składników kremów przeznaczonych do skóry suchej możemy wyróżnić np. wyciąg z pestek z jabłek czy też witaminę PP. Na noc dobrze jest używać kremów tłustych lub półtłustych bogatych w oleje roślinne i emolienty. Jeżeli zaś chodzi o kosmetyki do demakijażu to przy problemach z suchą skórą warto zawsze sięgać po te kosmetyki, które są specjalnie dedykowane do tego rodzaju cery. Należy także zaznaczyć, że bardzo dobrze na suchą skórę działa olej lniany warto, więc go stosować w codziennej pielęgnacji. Pamiętajmy również o tym, że przy problemach z suchą skórą nie powinno się myć twarzy przy użyciu mydła ani chlorowanej wody. Trzeba również zadbać o to, aby przy wycieraniu twarzy ręcznikiem nie pocierać jej zbyt mocno.