Miejsca w Polsce, które warto zobaczyć
Podróże

Miejsca w Polsce, które warto zobaczyć

Polska jest bez wątpienia krajem o cudownej urodzie. Nie brakuje tutaj pięknych, zielonych terenów z widokami oraz miast zarówno zabytkowych, jak i tych nowoczesnych. Każdy, kto pragnie w czasie wolnego trochę pozwiedzać, na pewno znajdzie odpowiednie dla siebie miejsce.  

Pasma górskie dla wielbicieli wspaniałych widoków 

Wybierając się na południową część kraju, niestosowne byłoby nie zobaczyć polskich gór. Tatry, ale również Bieszczady czy Pieniny stanowią niewątpliwie stolicę polskiej turystyki. Wspaniałe widoki można ujrzeć niemal na wyciągnięcie ręki. Do najpopularniejszych i najpiękniejszych miejsc należą: Morskie Oko, Giewont, Tarnica oraz Trzy Korony. Te cztery podstawowe szlaki to tylko mała część wszystkiego, co można ujrzeć na południu Polski. 

Miejsca w Polsce, które warto zobaczyć

Północna część Polski – ciekawe miejsca 

Większość z nas, wyjeżdżając na wakacje na północną część Polski myśli przede wszystkim o Morzu Bałtyckim. To prawda, że polskie morze jest piękne i niepowtarzalne, a i w jego okolicy jest sporo zabytków takich jak latarnia morska na Helu czy molo w Sopocie. Warto mieć jednak na uwadze, jak wiele miejsc do odkrycia istnieje w pobliżu. Jednym z nich jest chociażby stare miasto w Gdańsku. Można ujrzeć tutaj spory kawałek historii i wspaniałego dawnego budownictwa. Innymi świetnymi miejscami są Zamek w Malborku, zabytkowy statek Dar Pomorza czy chociażby słynne Westerplatte. 

Popularne miejsca i zabytki w innych regionach Polski 

Ciężko opisać w kilku zdaniach wszystkie polskie atrakcje turystyczne w poszczególnych regionach, więc zostaną wymienione tylko najpopularniejsze z nich. Pierwszą z nich może być położona niedaleko Krakowa Pustynia Błędowska, która jest określana mianem jedynej pustyni w Europie. W poszukiwaniu długich szlaków turystycznych z pięknymi widokami, można wybrać się również w Karkonosze. Dla zwiedzenia dużej dawki historii połączonej z dzisiejszą codziennością idealnym pomysłem będzie wybranie się do stolicy. Aby odpocząć, warto jest wybrać się na Mazury do krainy jezior, natomiast jeśli od zawsze chcieliśmy zobaczyć wodospad, to świetną propozycją okazuje się Kamieńczyk w Szklarskiej Porębie.