Jak modnie się ubierać w rozmiarze XXL?
Moda

Jak modnie się ubierać w rozmiarze XXL?

Przekonanie, że modnie się można ubierać jedynie w rozmiarze XS i S jest błędne. Współcześnie na rynku znajduje się ogromnie duży wybór ubrań dedykowany paniom w rozmiarze plus size. Tutaj nie ma znaczenia rodzaj ubrania, mogą być to zarówno kostiumy kąpielowe, bluzki, tuniki, spodnie czy żakiety. Jak zatem można się ubierać stylowo w nieco większym rozmiarze? Oto kilka praktycznych porad.

Świadomość swoich wad i zalet

W zasadzie w każdym rozmiarze można prezentować się zarazem modnie i stylowo. By tak się ubierać trzeba mieć świadomość własnej sylwetki. Wiele kobiet w większych rozmiarach stawia jedynie na oversizowe ubrania, pod którym kryją swoje niedoskonałości. Jest to błędne, bo jednocześnie przykrywają i swoje zalety, a należy pamiętać o tym, by strój uwydatniał walory danej figury. Każda kobieta powinna stanąć przed lustrem i w prawdzie określić, które części ciała powinny zostać zakryte, a które uwydatnione. Trzeba tutaj kierować się umiarem, przesada w stronę nadmiernego eksponowania ciała, jak i jego zasłaniania nie jest odpowiednie.

Jak modnie się ubierać w rozmiarze XXL?

Typ figury

By stworzyć modną stylizację należy również wiedzieć jaki typ figury się posiada. Najczęściej kobiety plus size zachwycają dużym biustem i pełniejszymi biodrami, tworząc figurę o kształcie klepsydry. W tym przypadku powinno się eksponować biust najlepiej dobierając sukienki czy bluzki z dekoltem w kształcie litery V. Dzięki temu szyja wydaje się nieco dłuższa, a ramiona węższe, co optycznie pomniejsza ciężar górnej części ciała. Kobiety o figurze klepsydry mogą pochwalić się wcięciem w talii, które zawsze należy podkreślać przy użyciu paska. Zdarza się także, że kobiety o większych rozmiarach prezentują typ figury jabłko, w której ani biodra, ani wcięcie w talii nie są tak proporcjonalne. Bardzo fajnie odpowiadają im sukienki w kształcie litery A, której długość sięga za kolano wraz z butami na obcasie, które powinno być na grubszym słupku. Panie w rozmiarze XXL powinny wybierać spodnie raczej proste bądź lekko rozszerzane, które przywrócą sylwetce odpowiednie proporcje.