Styl industrialny – dla kogo?
Mieszkanie

Styl industrialny – dla kogo?

Styl ten zyskał swych zwolenników nie tylko w naszym kraju, ale i na całym świecie. Wielu łączy go ze stylem loftowym, jednakże zauważa się między nimi wyraźną różnicę. Klasyczny industrial cechuje się ascetyzmem i surowością. Tutaj głównie widoczny jest beton, szkło, drewno oraz duże przestrzenie, które są niezwykle proste i minimalistyczne. Styl loftowy inspiruje się nowoczesnością przez co często sięga po różne kolorowe akcenty. Tutaj nie ma obaw o większą ilość dodatków. Do kogo zatem dedykowany jest styl industrialny?

Odbiorcy stylu industrialnego – fani kultury społeczeństwa

To styl idealny dla miłośników historii społeczeństwa, gdyż jest on wyrazem określonych społecznych relacji. Jest on kompilacją kultury robotniczej i świata artystycznego zarazem. Powstał w USA i na Zachodzie, gdzie w budynkach po fabrykach zaczęto urządzać miejsca spotkań, wydarzeń kulturalnych oraz różnych wernisaży. Jest to widoczne także na obrazach malowanych na płótnie specjalnie pod industrialne wnętrza. Prezentują się na nich miasta, budynki, fabryki oraz ludzie.

Styl industrialny – dla kogo?

Dla miłośników minimalizmu, prostoty oraz przestrzeni

Ten styl doskonale pasuje do zwolenników minimalizmu, prostoty oraz ogromnych przestrzeni. Wszystkie fabryki, hale i zakłady produkcyjne były raczej nieskomplikowanymi budynkami, pozbawionymi wszelkich zbędnych dodatków. Na pierwszym planie wyróżniała się prostota, surowość i minimalizm. W ich wnętrzach znajdowały się jedynie maszyny, wystawały kable i występowały wielkie blaty i ceglane konstrukcje. Te wszystkie cechy widoczne są w mieszkaniach urządzonych w tym nurcie.

Industrializm gratką dla fanów mody

Styl industrialny z pewnością przypadnie do gustu tym, którzy uwielbiają modę oraz nowoczesne trendy. Jest to współcześnie nurt cieszący się największym zainteresowaniem. Zamieszkiwanie loftu czy soft loftu jest szalenie na topie. Im bardziej surowy, z większą przestrzenią, prosty i minimalistyczny, tym lepiej. To właśnie oddaje charakter i wygląd stylu industrialnego.